تبلیغات
.: 3D2DAY studio - آموزش تری دی مکس - آموزش رایگان تری دی مکس - free 3ds max tutorial and models-web design-photo gallery
جستجـــو
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
آمار و ارقام
 
3d2day_Studio_LDR_Payam_Love
با سلام.
   در این پست آموزشی، قصد داریم تا یک افکت بسیار دوست داشتنی و پرکاربرد را مورد بررسی قرار دهیم. نورهای نئون. بله، این موضوعی است که در این پست، به آن خواهیم پرداخت. شما هم مطمئناً در خیابان های شهر خود با انواع مختلفی از این نورها برخورد کرده اید، در ویترین فروشگاه ها، در تابلوی سردر فروشگاه ها، ساختمان ها، و ... .، شاید هم با خود فکر کرده اید که چگونه می توانید چنین افکت هایی را با کمک مکس خود ایجاد کنید. بنابراین، ما بر آن شدیم تا یک آموزش کامل و گام به گام برای ایجاد این نورها در سایت خود بگنجانیم.  تری دی اس مکس، تکنیک های متعددی را برای ایجاد چنین افکت هایی در دسترس ما قرار داده است. تکنیکی که ما در این آموزش بر روی آن متمرکز می شویم، استفاده از موتور رندرینگ منتال ری به همراه متریال مشهور منتال ری یعنی Arch & Design است. به هر روی، برای دیدن مراحل خلق نورهای نئون با استفاده از تری دی اس مکس، با ما در ادامه مطلب همراه شوید . . .

آموزش ساخت نورهای نئون تزیینی با کمک تری دی مکس و منتال ری


- 3ds Max free tutorials
- نورپردازی در 3دی مکس، ایجاد نورهای نئون، آموزش تری دی مکس و منتال ری
- آموزش های مبتدی، آموزش های حرفه ای، تری دی مکس، 3 دی مکس، تری دی اس مکس، 3 دی اس مکس، منتال ری، وی ری
- آموزش تری دی مکس، آموزش رایگان برای تری دی اس مکس، آموزش تری دی اس مکس، آموزش 3دی مکس، 3 دی مکس، 3 دی اس مکسادامه آموزش                                                  

1. ابتدا صحنه مورد نظر خود را در مکس اجرا می نماییم. برای سادگی کار، ما از یک Plane و یک Star برای ایجاد صحنه خود استفاده می کنیم. مراحل ایجاد این دو آبجکت و همچنین صحنه ای که ما در این آموزش از آن استفاده خواهیم کرد را در تصویرهای زیر می بینید.

آبجکت در تری دی مکس، star spline، Plane

ستاره سه بعدی در صحنه تری دی مکس


2. به پنجره Render Setup می رویم (کلید f10 کیبورد)، تا مطمئن شویم، موتور رندرینگ ما، mental ray Renderer باشد (به تصویر زیر نگاه کنید).

تنظیم موتور رندر به منتال ری، آموزش 3 دی مکس و منتال ری

3. برای آماده سازی صحنه برای رندرگیری، وارد متریال ادیتور (کلید M کیبورد) می شویم. پس از آن، یکی از اسلات های خالی را انتخاب می کنیم تا بتوانیم پارامترهای آن را دست خوش تغییر نماییم. اولین کاری که باید انجام دهیم، اختصاص متریال Arch & Design و اختصاص یک مپ برای Plane است. در اینجا ما یک مپ دیوار را برای Plane در نظر می گیریم (به تصویر زیر نگاه کنید). پس از انجام همه تنظیمات، متریال را به Plane خود اختصاص می دهیم.

اختصاص متریال arch & design اختصاصی منتال ری به آبجکت ها

آموزش تری دی مکس، آموزش منتال ری

4. اکنون نوبت به مهمترین گام آموزش، یعنی ایجاد متریال مربوط به ستاره (ستاره درخشان بوسیله نور نئون) می رسد. برای این منظور در پنجره متریال ادیتور (ویرایشگر مواد) اسلات دوم را برمی گزینیم و پس از تعیین متریال Arch & Design، پارامترهای مربوط به آن را مطابق شکل زیر تعیین می کنیم.

ایجاد متریال درخشان نورهای نئون در مکس و منتال ری

5. در همین پنجره (متریال ادیتور)، پایین تر می رویم تا بخش بسیار مهم این متریال یعنی Self Illumination-Glow را پیدا کنیم. در این قسمت، ابتدا تیک مربوط به Self Illumination - glow را فعال می نماییم. سپس در زیربخش Color برای قسمت Filter رنگ سفید و برای پارامتر Kelvin مقدار 100000 را در نظر می گیریم. در زیر بخش Luminance برای پارامتر Physical Units - cd/m^2 مقدار 50000 را مشخص می نماییم. در نهایت، در زیربخش Glow options تیک مربوط به پارامتر Illuminates the Scene را فعال می نماییم و از material editor خارج می شویم.

آموزش های رایگان برای تری دی اس مکس، تری دی مکس، 3دی مکس، 3 دی مکس

6. همه چیز آماده است. تنها کاری که باید اکنون انجام دهیم، فشردن کلید f9 کیبورد و رندر صحنه است. تصویر رندر آزمایشی از صحنه ای که ساختیم را در زیر می بینید. شما می توانید با تغییر پارامترهایی که در این آموزش بیان شد، به موارد دلخواه خود دست یابید. نورپردازی خوبی داشته باشید . . .

3دی مکس، منتال ری، وی ری، نورپردازی


از ما حمایت کنیــــــــــــــــــــد-استفاده از مطالب سایت تنها با ارائه تک تک منابع، بلامانع است-
-نظرات شما بی تاثیر نخواهد بود-
:: مرتبط با: آموزش 3ds max - رایگان , آموزش منتال ری (mental ray) ,
:: برچسب‌ها: آموزش ساخت نور نئون در تری دی مکس , آموزش ایجاد نورهای نئون در تری دی اس مکس و منتال ری , ساخت نور نئون در منتال ری و مکس , آموزش منتال ری , آموزش mental ray , آموزش نورپردازی در منتال ری , رندرینگ در منتال ری , آموزش رایگان برای منتال ری , آموزش رایگان برای تری دی اس مکس , آموزش ساخت و ایجاد و خلق نورهای نئونی در مکس , تری دی مکس نور نئون , منتال ری نور درخشان , نور ال ای دی در تری دی مکس , neon lights in 3ds max and mental ray , آموزش رایگان برای مکس , آموزش رایگان برای تری دی مکس , آموزش رایگان تری دی مکس , آموزش رایگان تری دی اس مکس , 3دی مکس , 3 دی اس مکس , 3دی اس مکس , منتال ری , mental ray , ساخت نور درخشان , نور مغازه ها در مکس , نور ویترین مغازه در تری دی مکس , نورهای تبلیغاتی با استفاده از تری دی اس مکس , تابلوی مغازه , تبلوی فروشگاه , فروشگاه سه بعدی , فروشگاه 3بعدی , نور ساختمان , نورپردازی ساختمان با نورهای ندون , نورهای فلورسنت , هالوژن , لامپ , چراغ , نورپردازی 3 بعدی , نورپردازی , نور در مکی , نور در منتال ری , رندر , مدل , تری دی استدیو مکس , رندرگیری نورها با منتال ری و مکس ,
ن : HSN ZDN
ت : چهارشنبه 16 مرداد 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
تبلیغات