تبلیغات
.: 3D2DAY studio - آموزش تری دی مکس - آموزش رایگان تری دی مکس - free 3ds max tutorial and models-web design-photo gallery
جستجـــو
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
آمار و ارقام
 
3d2day_Studio_LDR_Payam_Love
با سلام.
   تغییرات preference ها کاملاً وابسته به فرد است. preference های زیادی در 3ds Max وجود دارند، اما تنها کمی از آن ها در هنگام شروع مدل سازی تفاوت بزرگی ایجاد می کنند. این تغییرات عبارتند از: تنظیمات ذخیره خودکار، گزینه افزایش فایل ها در زمان ذخیره سازی، مراحل آندو (undo)، مشخص کردن استفاده از آیکن های بزرگ یا کوچک، مشخص کردن نمایش پیغام های خاص در مواقع انجام مراحل خاص، و حذف تعدادی از عناصر کوچک اضافه از رابط کاربری (UI). برای آشنایی با هر کدام از مواردی که اشاره شد، لطفاً با ما در ادامه مطلب همراه شوید . . .

آموزش رایگان تری دی مکس، 3دی مکس

-آموزش تری دی اس مکس، آموزش رایگان برای تری دی اس مکس، آموزش نورپردازی در تری دی ممس
- 3دی مکس، 3 دی مکس، آموزش 3دیمکس، آموزش 3دی مکس، آموزش 3 دی اس مکس
- آموزش مدلسازی و انیمیشن در تری دی مکس، انیمیشن در تری دی اس مکس، انیمیت پرچم در 3 دی مکسشروع                                                   

آموزش های رایگان تری دی اس مکس

پرفرنسس در تری دی مکس

در تب General، شما می توانید تعداد مراحل خنثی کردن کارهای انجام شده در صحنه (Scene Undo) را در صورتی که مقدار زیادی رم (RAM) در دسترس دارید، و فکر می کنید که ممکن است نیاز به تعداد زیادی undo داشته باشید، افزایش دهید. متناوباً، شما می توانید برای ایجاد سربار کمتر کار خود، تعداد آندو (undo) ها را کاهش دهید.

زمانی که شما آبجکت ها را حرکت می دهید، می توانید گیزموی حرکت را طوری تنظیم کنید که با صفحه شطرنجی صحنه، با فضای محلی آبجکت، یا حتی با آبجکت دیگری در صحنه، تنظیم شود. این موضوع Reference Coordinate System (سیستم مختصات مرجع) نامیده می شود.غیرفعال کردن چک باکس مربوط به Use Large Toolbar Buttons، احتمالاً ایده خوبی است؛ این کار فضای بیشتری را در اختیار نماهای مکس (viewports) قرار می دهد، و همچنین شما می توانید آیکن های بیشتری را در نوار ابزار جای دهید.

گزینه های بعدی پیش رو برای کاهش پیغام های فرعی هستند.

اولین گزینه، چک باکس مربوط به Display Topology-Dependence Warning است. اگر فعال باشد، به شما خواهد گفت که رفتار مکس در زمان collapse کردن یک مدیفایر بر حسب یک انتخاب ساب آبجکتی (رئوس، لبه ها، و . . .)، در استک مدیفایر چگونه باشد، یا در زمانی که شما انتخاب ساب آبجکتی را در حالی که مدیفایرهای دیگر از آن انتخاب استفاده می کنند، تغییر دهید، مکس چگونه رفتار نماید.

گزینه بعدی، چک باکس Display Stack Collapse Warning است، که زمانی که شما از گزینه collpase مدیفایر استفاده کنید، به وقوع می پیوند.

همچنین، شما برای چگونگی سروکار داشتن با عملیات نمایش محتویات لایه هایی که پنهان شده اند، سه گزینه انتخابی دارید. تنظیمات مربوط به این موضوع،? Propagate Unhide/Freeze Commands to Layers نام دارد. به طور پیش فرض، اگر شما بخواهید لایه ها و آبجکت ها را از حالت پنهان خارج نمایید (به عبارتی unhide نمایید)، آن را درخواست می کنید (Ask). شما می توانید لایه ها را همواره غیرپنهان تنظیم نمایید (Propagate)، یا لایه ها را هیچگاه غیرپنهان تنظیم نکنید (Do not Propagate).

 اگر کار مدلسازی می کنید، فعال کردن چک باکس Increment on Save سودمند است، برای اینکه هر بار که برای ذخیره صحنه خود از کلیدهای Ctrl + S استفاده کنید، صحنه را بر روی فایل قبلی (همان فایل) ذخیره نکنید و یک فایل جدید مانند file002.max، file001.max ایجاد نمایید. این مطلب گهگاه نیاز به کمی عملیات دارد اما گزینه مطمئنی است، زیرا اگر شما بر روی کار خود ذخیره جدید نمایید یا در هنگام ذخیره سازی مشکلی رخ دهد، آنگاه هیچ چیزی را از دست نداده اید.

زمانی که شما فایل مکسی را ذخیره می کنید، آن فایل، حاوی ویژگی ها، schematic view، و یک تصویر کوچک برای مرورگر است. شاید احساس کنید که این اطلاعات، غیرضروری هستند، و می توانند غیرفعال شوند.

اگر شما یک فایل مکس قدیمی مربوط به ورژن های اولیه را باز کنید، پیامی برای شما نمایان خواهد شد که درخواست ذخیره مجدد فایل را می نماید. این پیغام می تواند در اینجا بوسیله غیرفعال کردن گزینه Display Obsolete Fie Message، غیرفعال شود.

در انتها، تعداد فایل های پشتیبان و دوره ای که آن ها ذخیره می شوند، در پایین تب Files، در بخش Auto Backup تنظیم می گردند. فایل های پشتیان در c:\users\~\documents\3ds max\autoback نگهداری می شوند. زمانی که شما تعداد فایل های که قرار است ذخیره شود را تعیین کنید، آن فایل ها شروع به ذخیره شدن بر روی یکدیگر خواهند کرد، که این پروسه با قدیمی ترین فایل شروع می شود. اگر شما تعداد فایل های پشتیبان را 10 عدد در بازه زمانی 10 دقیقه تعیین کنید، این مقدار کافی است تا 100 دقیقه از کار شما به عنوان پشتیبان در دسترس شما قرار گیرد، که در صورت نیاز بتوانید از آن ها استفاده کنید و به عقب بازگردید.

آموزش تری دی مکس

از ما حمایت کنیــــــــــــــــــــد


-استفاده از مطالب سایت تنها با ارائه تک تک منابع، بلامانع است-
-نظرات شما بی تاثیر نخواهد بود-
:: مرتبط با: آموزش 3ds max - رایگان ,
:: برچسب‌ها: منوهای تری دی مکس , منوهای 3دی مکس , آموزش تری دی مکس , آموزش 3دی مکس , گزینه ها در تری دی مکس , 3ds max , تری دی استدیو مکس , نوار ابزار تری دی مکس , منوی 3ds max , آموزش رایگان , دانلود آموزش , مقاله آموزشی تری دی اس مکس , 3d studio max , پرفرنسس در تری دی اس مکس , 3دیمکس , 3دی اس مکس , 3 دی اس , 3دی , 3 , 3دی اسمکس , free 3ds max , همه چیز در مورد 3ds max ,
ن : HSN ZDN
ت : چهارشنبه 24 مهر 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
تبلیغات