تبلیغات
.: 3D2DAY studio - آموزش تری دی مکس - آموزش رایگان تری دی مکس - free 3ds max tutorial and models-web design-photo gallery
جستجـــو
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
آمار و ارقام
 
3d2day_Studio_LDR_Payam_Love
با سلام.
   به عکس های حرفه ای از ابرها و آسمان ها برای کار هنری خود، پس زمینه ها (wallpapers) و . . . خود احتیاج دارید؟ نگران نباشید، امروز ما قصد داریم تا به شما روشی برای خلق ابرها و آسمان های زیبا و حرفه ای خود در تری دی اس مکس (3ds max) را آموزش دهیم. این یک آموزش ساده و در عین حال حرفه ای از چگونگی ساخت ابرهای بسیار زیبا با رنگ های مختلف در روشی طبیعی است. اگر در شروع کار با تری دی مکس قرار دارید، شما به سادگی می توانید این ابرها را خلق کنید و اگر حرفه ای نیز هستید این آموزش می توانید ایده جدیدی در پیش روی شما قرار دهد. به هر حال، برای دیدن مراحل این آموزش، لطفاً با ما در ادامه مطلب همراه شوید . . .

آموزش ساخت آسمان ابری در 3ds max (تری دی اس مکس)

-آموزش تری دی اس مکس، آموزش رایگان برای تری دی اس مکس، آموزش نورپردازی در تری دی ممس
- 3دی مکس، 3 دی مکس، آموزش 3دیمکس، آموزش 3دی مکس، آموزش 3 دی اس مکس

آموزش های حرفه ای برای تری دی مکس، دانلود رایگان برای 3ds max، آموزش از مبتدی تا پیشرفته


شروع                                                  

در این آموزش ما از نرم افزار تری دی اس مکس 2011 استفاده می کنیم.

گام های آموزش:

گام 1. تری دی مکس را باز می کنیم و نمای پرسپکتیو را با استفاده از کلیدهای میانبر alt+w ماکزیمایز می نماییم.

گام 2. در پنل فرمان، به تب create می رویم، و از منوی کشویی موجود در مجموعه Helpers، گزینه Atmospheric Apparatus
را برمی گزینیم. و سپس در بخش نوع آبجکت (Object Type) بر روی دکمه SphereGizmo کلیک می نماییم.

پنل فرمان در تری دی مکس


گام 3. با استفاده از کلیک و درگ موس، SphereGizmo را در نمای پرسپکتیو با شعاعی حدود 100 واحد ایجاد می کنیم. البته ما اندازه آن را بسته به شرایط دست خوش تغییر خواهیم کرد.

ساخت گیزمو در تری دی مکس، آموزش 3ds max


گام 4. اکنون در پنل فرمان بر روی تب Modify کلیک می کنیم تا پنل Modify گشوده شود (در حالی که گیزموی ما در حالت انتخاب شده قرار دارد). کمی پایین تر در بخش Atmosphere & Effects بر روی دکمه Add کلیک می کنیم و از پنجره باز شده (Add Atmosphere)، گزینه Volume Fog را انتخاب و OK می کنیم.

اختصاص ولیوم لایت به گیزمو در تری دی مکس


گام 5. در این گام، قصد داریم تا رنگ پس زمینه (background) را به آبی تغییر دهیم. پس، کلید 8 کیبورد را می فشاریم تا پنجره Environment and Effectt باز شود. در بخش Common Parameters و در زیربخش Background بر روی ورودی رنگی که در زیر برچسب Color قرار دارد کلیک می کنیم، و یک رنگ آبی دلخواه برای این پارامتر برمی گزینیم.

اختصاص رنگ پس زمینه در 3ds max


گام 6. در این مرحله، بهتر است تعدادی از پارامترهای مربوط به افکت volume fog را دستخوش تغییر کنیم. بنابراین در پنجره Environment and Effects، کمی پایین می رویم و در بخش Atmosphere در زیربخش Effects بر روی گزینه Volume Fog کلیک می کنیم تا پارامترهای مربوط به آن نمایان شوند. سپس برخی پارامترها را آنگونه که در شکل زیر می بینید، تغییر می دهیم.

پارامترهای والیوم فوگ در تری دی اس مکس، آموزش


گام 7. اکنون در نمای پرسپکتیو به درون Gizmo زوم می کنیم و با فشردن کلید f9 یک رندر آزمایشی از صحنه خود فراهم می کنیم. همانطور که در تصویر دیده می شود، ابرهایی سفیدرنگ بر روی پس زمینه ای آبی رنگ ایجاد شده اند. از این تصویر به این نتیجه می رسیم که باید بر روی gizmo کمی ویرایش انجام دهیم.

رندر آزمایش با استفاده ار کلید f9 در 3d stuidio max 2011


گام 8. با استفاده از ابزار Scale، گیزموی خود را در راستای محور z به سمت پایین scale می کنیم (فشرده می کنیم). مراحل کار را در شکل زیر می بینید.

ابزارهای موجود در نوار ابزار تری دی اس مکس


گام 9. در این گام، بهتر است نمای پرسپکتیو خود را کمی تنظیم نماییم. با استفاده از ابزاری که در پایین (سمت راست) پنجره مکس قرار دارد، نمای پرسپکتیو را مانند تصویر زیر تنظیم می نماییم.

نمای پرسپکتیو در تری دی اس مکس، آموزش رایگان تری دی مکس


گام 10. ابرهای دوست داشتنی خلق شدند. اینطور نیست؟ البته ما می توانیم با تغییر مقادیر مربوط به Volume Fog در پنجره Environment and Effects و همچنین اختصاص رنگ های مختلف به ابرها و پس زمینه، آسمان های زیبا و متنوعی خلق نماییم. در ادامه یک نمونه دیگر که من آن را با تغییر پارامترهای بیان شده، ایجاد نمودم را مشاهده می فرمایید. مدلسازی خوبی داشته باشید . . .

آسمان ابری و زیبا در تری دی مکس، خلق و ایجاد تری دی مکس

استفاده از مطالب، تنها با ارائه منبع (3d2day.mihanblog.com) مانعی ندارد.

از ما حمایت کنیــــــــــــــــــــد


 
:: مرتبط با: آموزش 3ds max - رایگان ,
:: برچسب‌ها: آموزش ساخت ابر در تری دی مکس , آموزش ساخت آسمان و ابر در تری دی مکس , روش ساخت آسمان و ابر در 3دی مکس , آموزش ساخت آسمان ابری در تری دی اس مکس , نحوه ساخت-ایجاد-خلق ابر و آسمان با استفاده از 3ds max , آموزش تری دی مکس برای ساخت ابر , ساخت ابرهای زیبا در تری دی مکس-تریدیمکس-3دیمکس-3دی مکس- 3ds max ,
ن : HSN ZDN
ت : جمعه 6 دی 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
تبلیغات