تبلیغات
.: 3D2DAY studio - آموزش تری دی مکس - آموزش رایگان تری دی مکس - free 3ds max tutorial and models-web design-photo gallery
جستجـــو
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
آمار و ارقام
 
3d2day_Studio_LDR_Payam_Love
با سلام.
   در این پست، قصد داریم به معرفی لیستی از پلاگین های شناخته شده و معروف 3ds max برای ساخت افکت های تصویری شبیه به هالیوود، بپردازیم. پلاگین هایی که در ادامه مطلب معرفی خواهند شد، عبارتند از، SnowFlowPro، glu 3D، Houdini Ocean Toolkit، Pulldownit، CityTraffic، Autograss، Stoke MX، Terrain، Krakatoa، RealFlow for 3ds Max، FumeFX، RayFire، Cebas thinkingParticles، و Phonix FD. با ما در ادامه مطلب همراه شوید . . .

برترین پلاگین ها برای ساخت جلوه های ویژه سینمایی در 3ds maxدانلود و آموزش پلاگین برای تری دی اس مکس، top plugins for 3ds max to create Amazing Effects، پلاگین های مشهور و محبوب تری دی اس  مکس- 3دی مکس
-آموزش تری دی اس مکس، آموزش رایگان برای تری دی اس مکس، آموزش نورپردازی در تری دی مکس
- 3دی مکس، 3 دی مکس، آموزش 3دیمکس، آموزش 3دی مکس، آموزش 3 دی اس مکسشروع                                                  

Phoenix FD
   Phoenix FD ابزار قدرتمندی برای خلق شبیه سازی های سیال است. شما می توانید آتش، دود (بخار)، ریزش ها و ترشحات، مایعات، و انفجارها را با استفاده از آن شبیه سازی نمایید. این پلاگین، یکی از بهترین ابزارها برای هنرمندان VFX برای ساخت جلوه های ویژه است.

Cebas thinkingParticles
   thinking particles برای ایجاد و شبیه سازی تخریب ها و انهدام های استفاده شده در مشهورترین فیلم های هالیوود (Hollywood) مانند Avengers، Battleship، و Snow white & the Huntsman بکار رفته است.

RayFire
   RayFire یکی از معروف ترین و قدرتمندترین پلاگین ها برای 3ds Max (تری دی اس مکس) برای خلق قطعات و آبجکت های متلاشی شده، انفجار، انهدام، و . . . است. Ray Fire تجهیزات و ویژگی های سودمند بسیاری، از قبیل سیستم تخریب تعاملی، cache، شبیه سازی دینامیکی، image tracing (ردیابی تصویر)، modifiers (fragmenter, clusters, voxels, و cracks) و Bomb helper که برای ساخت هر نوع انفجار، ارائه می نماید.
   RayFire در بسیاری از فیلم های مشهور هالیوود (2012, The Avengers, Transformers: Dark of the Moon) مورد استفاده قرار گرفته است.

FumeFX
   FumeFx یک پلاگین تری دی اس مکس قدرتمند است که برای خلق شبیه سازی های مبتنی بر آتش مورد استفاده قرار می گیرد. FumeFx در بسیاری از فیلم ها مانند Ghost Rider3, Thor, Blur، و Green Lantern مورد استفاده قرار گرفته است.

RealFlow for 3ds Max
   RealFlow یک نرم افزار شبیه سازی سیالات است که جوایزی هم دریافت کرده است. این نرم افزار پلاگینی برای یکپارچه سازی RealFlow برای تری دی مکس ارائه می کند. شما با استفاده از آن می توانید اقیانوس هایی با امواج خاص، شبیه سازی های با جزییات بالا و همچنین دینامیک های بدن (body dynamics) خلق نمایید.
   RealFlow در فیلم های هالیوودی از قبیل GhostRider، G.I.JOE، 2012، و Skyline مورد استفاده قرار گرفته است.

Krakatoa MX
   یکی از بهترین ابزار برای حلق رندرینگ ذرات حجیم است. Krakatoa به طور خاص برای ایجاد، کنترل و رندر بیلیون ها ذره، طراحی شده است. Krakatoa گزینه ای برای خروجی فایل های OpenEXR شامل گذرهای رندر مختلف ارائه می نماید. Krakatoa به آسانی، سیستم ذره ای متعلق به 3ds Max را یکپارچه می کند. این پلاگین برای مایا نیز در دسترس است. Karakatoa MX برای جلوه های ویژه در فیلم هایی مانند Man of Steel، oblivion، Harry Potter And Deathly Hallows part 2 و Avatar استفاده شده است.

Terrain
   پلاگین Terrain برای 3ds Max، امکان تولید (ایجاد) منظره های سطح زمین را با استفاده از داده های دنیای واقعی فراهم می نماید. با استفاده از این پلاگین، می توان به آسانی هر نوع terrain (زمین، سطح زمین) را ایجاد نمود. شما می توانید داده ها و تکسچرها را از Google earth به درون پلاگین import نمایید.

Stoke MX
   Stoke MX یکی از بهترین شبیه سازهای ذرات برای 3ds Max بری خلق ابرهای ذره ای پرحجم است. شما به آسانی می توانید پلاگین های FumeFx, Thinking Particles و Particle flow را درون Stoke MX ترکیب نمایید.

Autograss
   Autograss یک پلاگین مبتنی بر VRay برای تری دی مکس است که برای خلق چمن زار (علف، سبزه، ...) مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از V-Ray و 3ds Max چمن زارهای واقع گرایانه ای خلق نمایید. پلاگین Autograss در فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice in wonderland) مورد استفاده قرار گرفته است.

CityTraffic
   CityTraffic یکی از بهترین پلاگین ها برای تولید ترافیک اتومبیل (car) است. CityTraffic یک سیستم انیمیشنی پیشرفته مبتنی بر AI برای ایجاد عبور و مرور وسایل نقلیه فراهم می نماید.

Pulldownint
   Pulldownit یک پلاگین دیگری تری دی مکس برای خلق انیمیشن های مبتنی بر scatter & fracture (انتشار و شکستگی) است.

Houdini Ocean Toolkit (رایگان)
   Houdini Ocean Toolkit یک پلاگین ویرایشی برای خلق امواج اقیانوس است. Houdini Ocean Toolkit یک پلاگین رایگان برای 3d studio Max است.

glu 3D
   glu 3D یکی دیگر از پلاگین های تری دی مکس مبتنی بر شبیه سازی آب (مایع) است. این پلاگین به آسانی با particle flow در تری دی مکس، یکپارچه می شود.

Pwrapper
   Pwrapper یکی از بهترین تولیدکننده های blobMesh سطح (قطره های روی سطح) برای هر نوع سیستم انیمیشن ذره ای در 3ds Max است.

SnowFlowPro
   پلاگینی برای ایجاد برف و انیمیشن های مبتنی بر برف است.

در ادامه این مقاله، و مقاله های آتی از این مجموعه، قصد داریم به معرفی و بررسی کاملتر هر یک از پلاگین هایی که در بالا اشاره شد، بپردازیم. در این مقاله، با Phoenix FD آغاز می کنیم، با ما همراه باشید . . .


Phoenix FD برای 3ds Max
ّPhoenix Fd برای تری دی مکس، 3ds max
  
نگاه کلی به محصول
   Phoenix FD یک ابزار قدرتمند برای شبیه سازی های سیالات است. این پلاگین بر آن است تا نیازهای هنرمندان VFX برای شبیه سازی آتش، دود (بخار)، انفجارها و همچنین مایعات، حباب، ذرات پف کرده، ترشحات و ریزش سیالات را برآورده سازد. این ابزار اکنون به یک نرم افزار جامع و جهانی برای هر محصول شبیه سازی مبدل گشته است. Phoenix FD انعطاف پذیری و سرعت استثنایی ارائه می نماید. با یک شبکه انطباق پذیر، فعل و انفعالات کامل، یک پیش نمایش شتاب داده شده GPU و یک الگوریتم چند-نخی کامل (full multi-threaded)، این پلاگین در صدر راه حل های شبیه سازی مایعات در صنعت جلوه های ویژه ایستاده است.

   Phoenix FD 2.0 اکنون قابلیت تولید و کشش ذرات مبتنی بر شبیه سازی های فعال (جاری) را اضافه کرده است. این ویژگی، کاربر را قادر می سازد تا جزییات مطلوب تری به همه انواع شبیه سازی ها بدون نیاز به افزایش دقت (رزولوشن) شبیه سازی، اضافه نماید.

رندر ذرات به شکل دود (smoke)
   متدهای shading جدید و بهبودیافته Phoenix FD امکان رندر ذرات کوچک و بهم فشرده به شکل یک دود حجیم را فراهم می کنند. این روش کماکان یک راه حل قدرتمند برای اضافه کردن بسیاری از جزییات به شبیه سازی هاست بدون اینکه زمان رندرینگ قربانی شود.

هسته شبیه سازی بهبودیافته Phoenix قادر است تا به طور کارآمد، ذرات را ردیابی (trace) نماید. این ویژگی به کاربر اجازه می دهد تا جزییات مطلوب تری به شبیه سازی های خود اضافه نماید.

نیازمندی های سیستمی

Microsoft Windows XP Professional سرویس پک 2 یا بالاتر - 32بیت یا 64بیت
Microsoft Windows Vista Business سرویس پک 1 یا بالاتر - 32بیت یا 64بیت
Microsoft Windows 7 32-bit or 64-bit
Microsoft Windows 8 32-bit or 64-bit
پردازنده (CPU) > حداقل 2GHz
حافظه (RAM) > حداقل 1GB


پلت فرم های که Phoenix FD پشتیبانی می کند

Autodesk 3ds Max 2014
Autodesk 3ds Max 2013
Autodesk 3ds Max 2012
Autodesk 3ds Max Design 2011
Autodesk 3ds Max 2011
Autodesk 3ds Max Design 2010
Autodesk 3ds Max 2010
Autodesk 3ds Max Design 2009
Autodesk 3ds Max 2009
Autodesk 3ds Max 2008
Autodesk 3ds Max 9

در اینجا به پایان مقاله شماره 1 از سری مقاله های پلاگین های برتر تری دی اس مکس می رسیم. در مقاله شماره 2، به بررسی پلاگین محبوب Cebas thinkingParticles خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید . . .
ن های زیبا و متنوعی خلق نماییم. در ادامه یک نمونه دیگر که من آن را با تغییر پارامترهای بیان شده، ایجاد نمودم را مشاهده می فرمایید. مدلسازی خوبی داشته باشید . . .


استفاده از مطالب، تنها با ارائه منبع (3d2day.mihanblog.com) مانعی ندارد.

از ما حمایت کنیــــــــــــــــــــد


 


:: مرتبط با: مقاله آموزشی رایگان ,
:: برچسب‌ها: پلاگین های 3ds max , پلاگین های تری دی اس مکس , بهترین پلاگین ها برای ساخت جلوه های ویژه سینمایی , افکت ها و جلوه های ویژه در 3ds max- تری دی اس مکس , دانلود و آموزش پلاگین برای تری دی اس مکس , top plugins for 3ds max to create Amazing Effects , پلاگین های مشهور و محبوب تری دی اس مکس- 3دی مکس- 3 دی اس مکس ,
ن : HSN ZDN
ت : جمعه 4 بهمن 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
تبلیغات