تبلیغات
.: 3D2DAY studio - آموزش تری دی مکس - آموزش رایگان تری دی مکس - free 3ds max tutorial and models-web design-photo gallery
جستجـــو
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
آمار و ارقام
 
3d2day_Studio_LDR_Payam_Love
باسلام
   در مقاله شماره 7 از سری مقاله های برترین پلاگین های تری دی اس مکس، نوبت به معرفی و بررسی پلاگین CityTraffic رسیده است. این پلاگین برای ایجاد حرکت های واقع گرایانه وسایل نقلیه در حال عبور و مرور در خیابان ها و جاده های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. برای دیدن و مطالعه این مقاله، لطفاً در ادامه مطلب با ما همراه شوید. از طریق لینک های زیر نیز می توانید به مقاله های پیشین از این مجموعه دسترسی پیدا کنید . . .

مقاله شماره 1، مقاله شماره 2، مقاله شماره 3، مقاله شماره 4 ، مقاله شماره 5، مقاله شماره 6، مقاله شماره 8

آموزش تری دی مکس، پلاگین های تری دی مکس، تصویر


دانلود و آموزش پلاگین برای تری دی اس مکس، top plugins for 3ds max to create Amazing Effects، پلاگین های مشهور و محبوب تری دی اس  مکس- 3دی مکس
-آموزش تری دی اس مکس، آموزش رایگان برای تری دی اس مکس، آموزش نورپردازی در تری دی مکس
- 3دی مکس، 3 دی مکس، آموزش 3دیمکس، آموزش 3دی مکس، آموزش 3 دی اس مکسشروع                                                  

معرفی و بررسی پلاگین CityTraffic

 چرا شما به CityTraffic نیاز دارید
   امروزه انیمیشن محیط های خارجی، به کاری مرسوم تبدیل شده است. برای احتراز از اینکه انیمیشن به یک دید ساده ازحرکت دوربین مبدل شود، شما نیاز دارید تا بوسیله پر کردن محیط با حرکات و جنبش های درونی، آن محیط را زنده و پویا جلوه کنید. در نمونه بخشی از یک شهر، باید خیابان هایی ارائه شوند که معمولاً وسایل نقلیه در حال عبور و مرور درون آنها باشند، و برای شهرهای مدرن نیز انبوهی از این دست، باید وجود داشته باشد. انیمیشن کامل از یک وسیله نقلیه، اغلب اوقات نمی تواند کار آسانی باشد. و اگر ما با ایجاد تعداد مشخصی از وسایل نقلیه سروکار پیدا کنیم، آنگاه تنها با ابزارها و اپلیکیشن های دستی، کار ما غیرقابل حل به نظر می رسد. در مورد وجود هزاران وسیله نقلیه در زاویه دیدی از یک شهر مدرن چطور؟ پلاگین CityTraffic شما را قادر می سازد، تا در کمترین زمان و با ارائه بیشترین مجازی سازی واقع گرایانه، این مشکل را حل کنید.
    
        تصویر ترافیک شهری


 چگونگی استفاده از این پلاگین

   استفاده از پلاگین City Traffic (پلاگین ترافیک شهر) می تواند به دو کار اصلی تقسیم شود:

       1. ایجاد یک شبکه جاده ای شهری که الگو و راهبردی برای هوش مصنوعی وسایل نقلیه خواهد بود تا آن ها از اینکه کجا و چگونه اجازه دارند در صحنه حرکت کنند، آگاهی داشته باشند.

       2. سفارشی سازی وسایل نقلیه. تنظیم گزینه (های) اصلی یک وسیله نقلیه و تنظیمات هندسی و فیزیکی. آنگاه، مرحله بیشتری باقی نمی ماند بجز شروع محاسبات انیمیشن


 ساخت شبکه جاده ای
   برای اینکه به وسایل نقلیه بگوییم که مایل هستیم کجا بروند، باید تعدادی شبکه جاده ای خاص ترسیم نماییم. شبکه جاده ای، به splineهایی شباهت دارد، که عرضشان با کار ما منطبق شده است.

   ناحیه ای از شهر را باید ایجاد (انتخاب) کرد.

   اولین قدم ترسیم خطوط (splines) در مرکز هر خیابان با قطع شدگی در هر تقاطع است.

آموزش های رایگان برای 3d studio Max


   پس از اینکه خطوط (پاره خط ها) ترسیم شدند، شبکه جاده ای می تواند بر مبنای آن ها ایجاد شود. این کار می تواند با کمک utilities (ابزار utility در مکس) انجام شود.

3ds max free plugins, tutorials


   در بخش Road Constructor، تعداد انشعابات (لاین ها) مشخص می شود (Road Count).

ساخت ترافیک شهری در مکس


   با کلیک بر روی Pick Spline می توان خط ترسیم شده را انتخاب کرد.
   پس از آن باید (می توان) همه بردارها (پیکان ها)ی موجود در هر تقاطع را انتخاب و با کلیک بر روی دکمه Connect به هم متصل نمود.

ساخت حرکات اتومبیل، شبیه سازی حرکات اتومبیل در مکس


 چراغ های راهنمایی
 
   این بخش، سخت ترین بخش کار است، یعنی استقرار و شبیه سازی چراغ های راهنمایی

   در هر تقاطع شلوغ، چراغ های راهنمایی وجود دارد که حرکت ترافیک در مسیرهای مختلف را نسبت به لاین ها و مسیرهای مختلف، مجاز یا ممنوع می نماید.

   چراغ های راهنمایی یک دوره کاری دارند. دوره کاری، به 12 قطعه تقسیم می شود. برای هر قطعه، امکان برقراری مجوز یا ممنوعیت حرکات ترافیکی در هر جهت، وجود دارد.

ایجاد چراغ راهنمایی در 3ds Max


 ایستگاه های اتوبوس
   در محدوده شهری، می توان ایستگاه های اتوبوس نیز ایجاد نمود.

تری دی مکس، تری دی اس مکس، تری دی max


   به منظور اینکه اتوبوس ها، ایستگاه ها را به عنوان توقف های ضروری خود تشخیص دهند، مکان ها باید علامت گذاری شوند. می توان بردار (پیکان) ها را در مد کپی در مکان های مشخص، کپی نمود (همانطور که در شکل زیر می بینید).

plugins and 3ds max, CITY TRAFFIC


   سپس باید این پیکان ها را به صورت جفت جفت اتتخاب و connect نمود. و در ادامه در پارامترهای آن ها، "Bus Stop" را تعیین نمود.


 لاین های پارکینگ
   شبیه سازی یک شهر بدون وجود نواحی برای پارکینگ اتومبیل ها، غیرممکن است.

   لاین پارکینگ، می تواند مانند ایستگاه اتوبوس (که در بخش قبل به آن اشاره شد) سازماندهی شود، اما در پارامترهای آبجکت باید "Parking" تنظیم شده باشد.

ایجاد لاین در جاده های با استفاده از پلاگین های تری دی مکس

آموزش رایگان 3d studio Max


   آبجکت سطح خیابان (جاده)
   وسایل نقلیه، مبتنی بر آبجکت سطح جاده حرکت می کنند؛ این سطح بر کار چرخ ها و محور تعلیق آن ها تاثیر می گذارد. این سطح، درجه واقع گرایی حرکت اتومبیل زمانی که در ناهمواری جاده حرکت می کند، را افزایش می دهد.

   یک نکته مهم نیز وجود دارد. سطح جاده باید بر کل شبکه پوشانده شود، در غیر اینصورت هر وسیله نقلیه ای که از ناحیه پوشش داده نشده عبور کند، حرکت و انیمیشن ویران و اشتباهی خواهد داشت.

free 3ds max tutorials, models, plugins for free free


در اینجا به پایان مقاله شماره 7 از سری مقاله های برترین پلاگین های تری دی اس مکس می رسیم. در مقاله آتی معرفی و بررسی پلاگین Pulldownit خواهیم پرداخت. ضمناً از طریق لینک های زیر می توانید به مقاله های پیشین از این مجموعه دسترسی پیدا کنید. با ما همراه باشید . . .
مطالعه مقاله های پیشین از این مجموعه >>>>مقاله شماره 1، مقاله شماره 2، مقاله شماره 3، مقاله شماره 4، مقاله شماره 5، مقاله شماره 6، مقاله شماره 8

استفاده از مطالب، تنها با ارائه منبع (3d2day.mihanblog.com) مانعی ندارد.

از ما حمایت کنیــــــــــــــــــــد
 :: مرتبط با: آموزش 3ds max - رایگان , مقاله آموزشی رایگان ,
:: برچسب‌ها: ساخت ترافیک شهری با تری دی اس مکس- ایجاد و مدل سازی حرکت اتومبیل ها و وسایل نقلیه با استفاده از 3DS MAX , شبیه سازی حرکات و رانندگی واقع گرایانه اتومبیل ها و وسایل نقلیه با استفاده از تری دی مکس , استفاده از پلاگین ترافیک شهری (CITY TRAFFIC) در تری دی مکس - پلاگین برای ساخت اتومبیل و ماشین و خودرو , بهترین و قدرتمندترین plugin (پلاگین) های 3ds max (تری دی اس مکس) - ماشین - خودرو - اتومبیل - اتوبوس - ترافیک شهری - چراغ راهنمایی - تقاطع - میدان - جاده - خیابان - تری دی مکس - 3 دی مکس - 3 دی اس مکس - 3دیمکس - 3 دیمکس - تریدیمکس - تریدی مکس - تریدی مکس , آموزش پلاگین های 3ds max - آموزش رایگان برای تری دی مکس - آموزش رایگان برای تری دی اس مکس - آموزش های رایگان برای 3d studio max , آموزش تری دی اس مکس و نرم افزار های مدل سازی و انیمیشن سه بعدی - 3بعدی- 3 بعدی , آموزش تری دی مکس - 3ds max ,
ن : HSN ZDN
ت : یکشنبه 20 بهمن 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
تبلیغات