تبلیغات
.: 3D2DAY studio - آموزش تری دی مکس - آموزش رایگان تری دی مکس - free 3ds max tutorial and models-web design-photo gallery
جستجـــو
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
آمار و ارقام
 
3d2day_Studio_LDR_Payam_Love
با سلام.
   شاید بارها این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه نرم افزار مدل سازی و انیمیشن سه بعدی را انتخاب نمایم، کدام نرم افزار قدرتمندتر و کاربرپسندتر است، و ... . در این مقاله آموزشی قصد داریم تا به بررسی این سوال مهم بپردازیم. بنابراین، با ما در ادامه مطلب همراه شوید . . .

انتخاب نرم افزار انیمیشن و مدلسازی
-دانلود و آموزش برای تری دی اس مکس، معرفی نرم افزارهای سه بعدی، چه نرم افزاری انیمیشنی بخریم؟
-آموزش تری دی اس مکس، آموزش رایگان برای تری دی اس مکس، آموزش نورپردازی در تری دی مکس
- 3دی مکس، 3 دی مکس، آموزش 3دیمکس، آموزش 3دی مکس، آموزش 3 دی اس مکس


شروع                                                  

   در عصر طلایی انیمیشن، افرادی مانند Ub Lweks، Ollie Johnson، Walt Desney، و Frank Thomas، همگی انیمیشن خود را بوسیله دست خلق نمودند. این تکنولوژی شامل ترسیم بر روی کاغذ، سپس انتقال به سلولوید (سلول)، رنگ آمیزی، و سپس فیلم برداری با یک دوربین بود. یک شخص با دیدن دی وی دی های والت دیسنی می تواند چگونگی کار آن ها را مشاهده نماید و ایده خوبی از آن ها بدست آورد. این فیلم ها یک منبع عالی از تاریخچه انیمیشن هستند و دیدن آن ها به هر انیمانور مشتاقی توصیه می شود.

   امروز، نرم افزار کامپیوتر برای تولید هر دو مورد ترسیم کلاسیکی و انیمیشن CG مورد استفاده قرار می گیرد. ظهور تکنولوژی کامپیوتر، راه و رسم خلق فرم هنر را تسهیل کرده است. هنوز انیماتورهای زیادی بوسیله دست ترسیم خود را انجام می دهند. ترسیم های آن ها سپس به درون برنامه نرم افزاری کامپیوتر اسکن می شود. در برخی موارد، نرم افزار اختصاصی به هنرمندان اجازه می دهد تا به طور مستقیم بر روی صفحه، ترسیم خود را انجام دهند. پرکاربردترین ابزار از این دست، یک تبلت است که برای ترسیم مستقیم به درون برنامه نرم افزاری مورد استفاده قرار می گیرد. Toonboom Studio، مثالی از نرم افزار انیمیشنی است که برای خلق نوع کلاسیکی 2D مورد استفاده قرار می گیرد. اگر دوبعدی (2D) مورد علاقه شماست، پس ToonBoom.com یک انتخاب عالی و بهینه-هزینه است.


انواع انیمیشن

   یک دانشجوی آینده، در مورد اینکه چه نرم افزار انیمیشنی برای ورود به صنعت باید فرا بگیرد، ممکن است دچار سردرگمی شود. بهترین راه برای پاسخ به این پرسش، در ابتدا تعریف انواع انیمیشنی که استفاده می شود، و سپس، احراز کانون تمرکز در صنعت است.

   - انیمیشن Stop Motion
   - انیمیشن 3D
   - انیمیشن 2D کلاسیک که با دست ترسیم می شود


   انیمیشن stop motion، چالش انگیزترین و وقت گیرترین نوع به شمار می رود. انیماتورها با کارکترها، آبجکت ها، و به طور کلی با مجموعه مخلوقات دست ساز گِلی یا پلاستیکی کار می کنند. آن ها هر مجموعه ژستی که با دست تنظیم می شوند را با دقت زیاد عکسبرداری می کنند. در 24FPS (فریم بر ثانیه) یا 30 فریم بر ثانیه می توان دید که این نوع از انیمیشن خسته کننده، در واقع چگونه می تواند باشد.

   انیمیشن 3D، که انیمیشن CG هم نامیده می شود، منحصراً با استفاده از کامپیوتر خلق می شود. همه کاراکترها، نورها، دوربین ها، و مجموعه ها درون نرم افزار کامپیوتر مدل سازی، انیمیت و سپس به شکل یک فیلم کامل رندر می شوند. در سال 1995، Toy Story اولین فیلم متحرک کامپیوتری شد.

   انیمیشن کلاسیک، که در فیلم هایی مانند پینوکیو و سپیدبرفی مورد استفاده قرار گرفت، نوع اصلی و اصیل انیمیشن است. همه انیمیشن ها از این مجموعه، با دست ترسیم می شدند، سپس رنگ آمیزی می شدند، و در انتها به صورت فیلم، کامل می شدند. هنوز، بسیاری، از این نوع انیمیشن برای کارتون ها، آگهی های تجاری، و گرافیک های وب استفاده می کنند.


   نوع نرم افزار انیمیشنی که یک فرد نیاز دارد فرا بگیرد، به فرم انیمیشنی که به آن علاقمند است، بستگی دارد.

   - ترسیم و نقاشی کردن را دوست دارید؟
   - کار کردن با کامپیوتر را دوست دارید؟
   - به کاردستی سازی و مجسمه سازی آنگونه که در stop motion مرسوم است، علاقه دارید؟


انواع نرم افزار انیمیشن

   نرم افزار انیمیشن برای خلق مواردی مانند آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی، فیلم ها، کارتون ها، وب سایت های تعاملی، گرافیک ها، و بازی های ویدئویی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید شما این مطلب را با این سوال در ذهنتان مطالعه می کنید، "چه نرم افزار انیمیشنی نیاز دارم که فرا بگیرم؟" اول از هر چیز، هر جا که شما به مدرسه می روید، تمرکز اصلی شما باید یادگیری انیمیشن باشد. این مهم است، پس آن را در ذهن خود هک کنید. وقتی که شما اصول را فرا گرفتید، واقعاً اهمیت ندارد که چه نرم افزاری را در آینده استفاده می کنید. لیست برخی از نرم افزارهای انیمیشنی که امروز در دسترس اند، را در ادامه می بینید:

   - Autodesk Maya
   - Autodesk 3Ds Max
   - Softimage
   - Lightwave 3D
   - Animation Master


   یکی از نرم افزارهای انیمیشن پرکاربرد که برای ساخت فیلم های انیمیشن مورد استفاده قرار می گیرد، Maya است. Maya کمی پیچیده، اما ابزار بسیار قدرتمندی است. یک دانشجو، منحنی یادگیری عالی در کار با آن خواهد داشت. رابط کاربری مایا کاربرپسند اما بسیار شلوغ است.

   3Ds Max از لحاظ انیمیشنی، در مقایسه با مایا، ساده تر است. این نرم افزار به شدت در صنعت بازی سازی مورد استفاده قرار می گیرد، اگرچه به این موارد محدود نمی شود. فیلم اکشن Lost In Space، به طور کامل با 3ds Max ساخته شده است. رابط کاربری آن نیز کاربرپسند است. یکی دیگر از نرم افزارهایی که توسط تعداد زیادی، برای بازی سازی مورد استفاده قرار می گیرد، Softimage است.

   LightWave هم یک نرم افزار کامل برای مدل سازی، رندرینگ، و انیمیشن سه بعدی است. Animation Master هم نرم افزاری است که در میان کاربران خانگی محبوبیت دارد و مدل سازی، رندر، و انیمیت انفرادی را امکان پذیر می نماید.


   در نتیجه، چیزی که یک شخص را در انیمیشن توانمند می سازد، لزوماً مهارت های نرم افزاری نیست بلکه موارد زیر است:
 
   - مهارت های خوب ترسیم و طراحی
   - درک و فراگیری اصول انیمیشن   


   دانستن چگونگی استفاده از یک بسته نرم افزاری خاص، خوب است اما خیلی مهم نیست. بسیاری از استودیوهای انیمیشن، برنامه ها و نرم افزارهای خاص خود را دارند. موضوع مهمتر و بهتر است بگوییم مهمترین موضوع، فراگیری انیمیشن است. نرم افزارهای کامپیوتری تنها ابزارهایی هستند که انیماتور را در طی فرایند انیمیشن همراهی و یاری می نمایند. چه نرم افزار انیمیشنی لازم است یاد بگیریم را می توان به این شکل پاسخ داد، "هر نرم افزاری که مدرسه انیمیشن شما استفاده می کند، یا قلمرو نیازها و علاقمندی های شما ایجاب می نماید."


استفاده از مطالب، تنها با ارائه منبع (3d2day.mihanblog.com) مانعی ندارد.

از ما حمایت کنیــــــــــــــــــــد:: مرتبط با: مقاله آموزشی رایگان ,
:: برچسب‌ها: نرم افزار انیمیشن , انواع انیمیشن , انیمیشن ها و استدیوهای (استودیوها) (استادیوها)ی انیمیشن , چه نرم افزاری انیمیشن و مدل سازی بهتر است , انتخاب نرم افزار سه بعدی و دو بعدی - انتخاب برنامه سه بعدی و دو بعدی , انیمیشن با کدام نرم افزار بهتر است؟ - انیمیشن و مدلسازی 3بعدی و 3بعدی با کدام نرم افزارها بهتر و آسان تر است؟ - دنیای انیمیشن و نرم افزارهای سه بعدی و دو بعدی , چه نرم افزاری - چه برنامه ای - تری دی مکس مایا - زی براش - سینما فوردی و . . . ,
ن : HSN ZDN
ت : دوشنبه 5 اسفند 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
تبلیغات