تبلیغات
.: 3D2DAY studio - آموزش تری دی مکس - آموزش رایگان تری دی مکس - free 3ds max tutorial and models-web design-photo gallery
جستجـــو
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
آمار و ارقام
 
3d2day_Studio_LDR_Payam_Love
با سلام.
   در ابتدا، پیشاپیش آغاز سال نو (93) را به شما کاربران گرامی تبریک می گوییم. در این آموزش، گام های خلق یک تخم مرغ با استفاده از نرم افزار تری دی اس مکس بررسی خواهد شد. در این آموزش گام به گام، یک روش بسیار ساده و سرراست برای مدل سازی تخم مرغی واقع گرایانه معرفی خواهد شد. شما پس از طی گام های این آموزش، می توانید از تکنیکی که فرا گرفته اید، بسیاری از آبجکت های دنیای واقعی ( مثل کوزه، گلدان، توپ، و . . . ) را به آسانی ایجاد نمایید. برای خواندن و دنبال کردن گام های این آموزش، لطفاً با ما در ادامه مطلب همراه شوید . . .

آموزش ساخت و مدل سازی یک تخم مرغ با استفاده از 3ds Max


-دانلود و آموزش برای تری دی اس مکس، معرفی نرم افزارهای سه بعدی، چه نرم افزاری انیمیشنی بخریم؟
-آموزش تری دی اس مکس، آموزش رایگان برای تری دی اس مکس، آموزش نورپردازی در تری دی مکس
- 3دی مکس، 3 دی مکس، آموزش 3دیمکس، آموزش 3دی مکس، آموزش 3 دی اس مکس

آغاز سال 1393

شروع                                                  

آموزش مدل سازی یک تخم مرغ با استفاده از Ellipse و مدیفایر Lathe

گام 1. 3ds Max را اجرا می نماییم.

گام 2. در پنل سمت راست (پنل فرمان)، در تب Create، بخش Shapes، از منوی کشویی موجود، گزینه Splines را برمی گزینیم. و در قسمت Object Type (نوع شی)، بر روی دکمه
Ellipse کلیک می کنیم. پس از آن، در نمای روبرو (front viewport) با استفاده از کلیک و درگ موس، یک بیضی ایجاد می کنیم.

ایجاد بیضی - آموزش تری دی مکس


گام 3. برای اینکه بتوانیم بیضی ما فرم مناسی بیابد، نیاز داریم تا کمی آن را ویرایش نماییم. بنابراین، بر روی آن کلیک راست می کنیم، و از منوی چهارگانه ای که نمایان می شود، Convert To > Convert To Editable Spline را برمی گزینیم.

آموزش رایگان مدلسازی در تری دی اس مکس


گام 4. اکنون بیضی ما به یک اس-پی-لاین قابل ویرایش تبدیل شده است، و پنل مدیفای هم در سمت راست به طور اتوماتیک نمایان شده است. از آنجایی که آبجکت تخم مرغ، نسبتاً قرینه است، ما قصد داریم تا نیمی از بیضی خود را حذف نماییم. برای این کار، در پنل مدیفای، در بخش Selection، بر روی دکمه سگمنت (Segment) (همانطور که در شکل می بینید) کلیک می کنیم تا امکان انتخاب پاره خط های اس-پی-لاین در اختیار ما قرار گیرد. اکنون دو سگمنت مربوط به یک نیمه از بیضی را با استفاده از کلیک موس، انتخاب می کنیم، و کلید Delete کیبورد را می فشاریم.

3ds Max free TUTORIALS


گام 5. در این گام، برای اینکه نیمه بیضی ما به فرم نیمه یک تخم مرغ درآید، باید از ویرایش رئوس اس-پی-لاین استفاده نماییم. برای این منظور در پنل مدیفای در بخش Selection بر روی دکمه Vertex کلیک می کنیم تا به حالت انتخاب درآید. سپس، در نمای روبرو (front view) همانطور که در شکل می بینید، با کلیک بر روی رئوس و جابجا کردن آن ها و ویژگی های مربوط به آن ها، به فرمی که در شکل زیر می بینید، دست می یابیم.

free 3ds Max 6,7,2088,2009,2010,2011,2012,2013,2014


گام 6. اکنون بخش دوست داشتنی کار ما فرارسیده است. بله، مکس، یک مدیفایر کاربردی به نام Lathe در اختیار ما قرار داده است که کار ما را بسیار ساده می نماید. این مدیفایر، شی دو بعدی دلخواه ما را حول محور دلخواه ما، به اندازه زاویه دلخواه ما و به همراه ویژگی های سفارشی ما! می چرخاند، تا آن را به شکل یک آبجکت سه بعدی کامل مبدل سازد. برای بهره گیری از این مدیفایر، در حالی که بیضی در حالت انتخاب قرار دارد، در منوی بالای تری دی مکس، مسیر Modifiers > Patch/Spline Editing را طی می کنیم و در نهایت بر روی گزینه Lathe کلیک می کنیم.

استفاده از مدیفایر lathe در 3d studio max


گام 7. به محض انتخاب Lathe، تری دی اس مکس، بیضی ما را حول محور مرکزی، به اندازه 360 درجه می چرخاند، و ما یک تخم مرغ آماده را در نماهای تری دی مکس می بینیم. برای اینکه تخم مرغی که خلق کردیم، فرم بهتری پیدا کند، در پنل Modify چک باکس مربوط به گزینه Weld Core را حتماً و گزینه Flip Normals را در صورت لزوم فعال می نماییم و برای افزایش سگمنت ها و در نتیجه کیفیت تخم مرغ سه بعدی خود، تعداد Segments را به عدد 32 تغییر می دهیم. در این لحظه کار مدل سازی تخم مرغ دوست داشتنی ما به پایان می رسد. شما می توانید با اختصاص متریال دلخواه به تخم مرغ خود، از آن در صحنه های مورد نظر خود استفاده نمایید. مدل سازی خوبی داشته باشید . . .

آموزش های رایگان برای 3 دی مکس، 3دی مکس


استفاده از مطالب، تنها با ارائه منبع (3d2day.mihanblog.com) مانعی ندارد.

از ما حمایت کنیــــــــــــــــــــد:: مرتبط با: آموزش 3ds max - رایگان ,
:: برچسب‌ها: آموزش مدل سازی یک تخم مرغ با استفاده از 3 دی مکس - 3دی مکس - 3 دی اس مکس - 3دی اس مکس - تری دی مکس - تری دی اس مکس , آموزش رایگان تری دی مکس - تری دی اس مکس - 3دیمکس - 3 دی مکس , EGG + 3ds Max , مدل سازی - ایجاد - ساخت - تخم مرغ در 3ds Max , دانلود آموزش های رایگان برای 3ds Max - تری دی اس مکس , تخم مرغ + تری دی اس مکس + 3d studio Max + آموزش + 3d egg + تخم مرغ 3بعدی - 3 بعدی , آموزش حرفه ای و مبتدی و متوسط مدل سازی و انیمیشن 3d - سه بعدی - با استفاده از نرم افزار قدرتمند تری دی اس مکس ,
ن : HSN ZDN
ت : یکشنبه 25 اسفند 1392
 
موضوعات
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
تبلیغات